Opublikowano

Wizualizacja ogrodu

Wizualizacja ogrodu pozwoli Ci zweryfikować projekt ogrodu zanim jeszcze rozpoczną się właściwe prace przy jego aranżacji. Masz w głowie pewną wizję, ale nie wiesz, czy aby na pewno jest ona trafna. Podejmujesz więc decyzję o nawiązaniu współpracy z Architektem, osobą wyspecjalizowaną w tej branży. Dobrze jest wcześniej zapoznać się z portfolio Architekta, ponieważ może się okazać, że pewnego rodzaju styl, który sobie wykreował nie jest spójny z Twoimi oczekiwaniami.

Bardzo kluczowa jest również uprzednia rozmowa z Architektem przed rozpoczęciem współpracy, pozyskanie informacji na temat jego doświadczenia, wiedzy, znajomości tematów bezpośrednio związanych z projektowaniem, sposobu jego podejścia do powierzonego mu zadania, czy chociażby podejścia do samych inwestorów oraz terminowość. Mając pewną bazę informacji już wiesz, z kim jesteś gotów podjąć współpracę. Zadbaj o dokładne przedstawienie swoich oczekiwań, im więcej szczegółów przekażesz, tym efekt końcowy w wizualizacji ogrodu będzie bardziej zadowalający. Jasno postaw warunki a zaowocuje to przyjemną współpracą.

Czego możesz oczekiwać od wizualizacji ogrodu?

Wiele zależy od tego, w jakim programie graficznym zostanie ona stworzona, ponieważ do projektowania ogrodów jest ich całkiem spora baza. Czy oczekujesz efektu schematycznego, poglądowego, czy zależy Ci jednak na odwzorowaniu materiału najbardziej zbliżonego do tego rzeczywistego. Istnieje również możliwość wykonania projektu odręcznie, jednak naniesienie nawet najmniejszych poprawek często będzie wymagało pracy od podstaw.

Pamiętaj, że aby projekt był miarodajny, Architekt musi posiadać dokładne dane na temat Inwestycji, do czego w tym wypadku posłuży mu mapa do celów projektowych. Oczywiście, na korzyść dwóch stron przełoży się to na odbiór wizualizacji, a w efekcie końcowym Architekt wzbogaci swoje portfolio o kolejne wizualizacje ogrodów.

wizualizacja ogrodu

Wizualizacja ogrodu wykonała mgr inż. arch. kraj. Paulina Jagieło

Chcesz wiedzieć jak będzie wyglądał Twój ogród po zmierzchu? Architekt również może wykonać wizualizacje takiego ogrodu w odsłonie nocnej. Jednak miej na uwadze fakt, że im więcej będziesz oczekiwał i wymagał, koszty Twojego projektu mogą wzrosnąć. Wiąże się to z czasem wykonania dokumentacji. Im projekt będzie bardziej szczegółowy i wymagający, czas pracy również ulegnie zmianie. Wizualizacja to jedna z części dokumentacji projektowej. Programy graficzne oferują również możliwość wykonania wirtualnego spaceru po zaprojektowanym terenie. Warto skorzystać z takiej opcji. Niektóre firmy oferują taki pakiet w cenie.

wizualizacje ogrodów

Wizualizacje ogrodów wykonała mgr inż. arch. kraj. Paulina Jagieło

Wizualizacja ogrodu okiem na przyszłość

Ogromną zaletą wykonanych wizualizacji, jest zaobserwowanie roślinności w jej docelowym wymiarze. Zanim roślina osiągnie swoją zamierzoną wysokość, jesteś w stanie na przestrzeni tego czasu dokonywać wielu zmian, czy to zaproponowanych przez Architekta, czy według własnych pomysłów, kreujących się na bazie własnych obserwacji.

Dlaczego warto skorzystać z opcji – wizualizacja

Jeśli zależy Ci na ograniczeniu ilości popełnionych błędów, zminimalizowaniu kosztów finansowych związanych z doborem materiałów, gatunków roślinnych, małej architektury, a w tym wszystkim zależy Ci na szybkim efekcie i oryginalności oraz zaspokojeniu potrzeb wszystkich użytkowników projektowanego terenu, to taka opcja Ci to wszystko zapewni. Kiedy na etapie projektowym coś wzbudzi w Tobie niepewność, masz czas na zmiany. Ograniczasz w ten sposób swój czas. Architekt przekaże Ci masę wiedzy, którą możesz wykorzystać we własnej przestrzeni, bądź przekazać ją innym.

Zobacz również: